Beebile vajalik – meie nimekiri

Enne rasedaks jäämist mõtlesin, et beebile pole palju vaja – toit ju omast käest (pigem küll rinnast) võtta ning meie kliimas ongi vaja osta vaid riideid. Tegelikult ongi nii, AGA ühe tänapäeva inimesena olen niivõrd mugav, et kõikvõimalikud elu lihtsustavad vidinad meeldivad mulle väga: elektriline hambahari, tolmuimeja, kiire arvuti, induktsioonpliit jne, mistõttu lisandus beebiasjade listi ka mitmed “mugavustarbed”. Koostasin selle listi, et ka ise parema ülevaate saada, mis on juba beebi tulekuks olemas ja mida veel vaja oleks.

Siin listis on mul beebile vajaminev mähkimiseks, uneks, beebiga liikumiseks, toitmiseks (imetamiseks) ning beebiapteeki. Samuti riided ja pesu endale pärast sünnitust. Beebiriiete kohta on postitus siin ja minu asjade check-listi nimekirja saab alla laadida siit: HAIGLAKOTI NIMEKIRI.

EDIT: lisasin juurde 3-kuud hiljem, kuidas asjad on kasutust leidnud. Tundub, et pigem on siia listi isegi asju lisandunud. Nii hea on oma elu lihtsamaks teha, sest beebiga ei ole see just väga lihtne.

BEEBITUBA ehk siis koht, kus hoiame beebi riideid, mänguasju, mähime teda.

Beebitoast kirjutasin siin: https://minuperspektiiv.wordpress.com/2018/04/20/beebituba-vol-2/.

IMG_7512

  • Mähkimislaud – sai valitud selline, mis asuks kummuti peal, et beebile riiete võtmiseks ei peaks kaugele minema ja riskima sellega, et beebi end samal ajal mähkimislaualt maha keerab. Just seetõttu valisime ka klassikalisest laiema mähkimislaua.
  • Mähkimislaua lähedale paigutasime riiuli, et mähkmed oleksid kohe käeulatuses. EDIT: Esimesed 2-kuud, kui beebi kakas öösel iga 2-3h tagant, siis oli meil mähkimislaud viidud meie magamistuppa ja asus mänguasjakasti peal.
  • Mähkimisalusele kate – ostsin sellised pehmed rätid kahes suuruses, et mähkimislaual poleks nii libe. Sinna peale lähevad ühekordsed aluslinad. EDIT: ei läinudki sellel eesmärgil neid vaja. Kasutasin seda suuremat tekikest hoopis beebivõimlemises ning kodust väljas mähkides beebile pehmendusena.

IMG_7748

 • Ühekordsed aluslinad mähkimislauale (suurus 40×60) (Beebicentrist), sest muidu mähkimislaua pind on jahe ja võib määrduda. Lisaks ühekordsed aluslinad ka hea kodust väljas mähkimisel. Apteegis müüakse neid ka.IMG_7747
 • Mähkmed – firmalt Eco by Naty mähkmed suuruses 2 (3-6kg). Tellisin ka babiyblu mähkmete proovipaki (suurus 1), kus on 6 eri mähkmefirma mähkmed (4tk igaüht), et oleks hea eri firmasid proovida. EDIT: Lemmikuks osutusid Huggies mähkmed. Suhteliselt ruttu läksime nr 2 suurusele, kuna mõnus kui mähku poisil jalgevahelt liiga ei pigista.
 • Niisked lapid – firmalt Eco by Naty lõhnastamata puhastuslapid, mõeldud eelkõige mähkimislaua juurde ning beebikotti. EDIT: oleme proovinud igasugu firmasid, lemmikud ikka need, millel pole karm kemikaalihais ja mis ökomöku kirjadega.
 • Reisimähkimismatt – oli kaasas beebiasjade kandekotiga.

BEEBI UNI – beebi magab öösiti esialgu meie magamistoas.

  • Beebivoodi, madrats, kummiga veekindlad linad ja tekk (kirjutasin siin:beebituba-vol-2/) EDIT: kuna meie beebi oli prints hernetera, siis panime madratsi peale pehme suure teki, et tal külje all ikka enam vähem pehme oleks. See tatramadrats on kõva nagu kivi, pole ime, et beebid ei taha oma voodis magada. 😀
  • Maheda valgusega öölamp – et öösel ärgates ei peaks eredat valgust tööle panema. EDIT: ostsime erinevaid hämara valgusega lampe Amazonist veel juurde, sest 1) pidin öösel oma beebit nägema, et tal ikka kõik hästi on ning 2) et näeksin talle tissi suhu panna, imetades piima pühkida, vajadusel mähkida jne. Parimaks osutus valgustugevust ja värvi muuta võimaldav jänes (hiljem nautis beebipoiss ka nende kummist kõrvade lutsutamist). Jaburalt lollikindel, odav ja geniaalne asi! Müüakse siin (tegu on affiliate lingiga st. ostes läbi selle lingi ei lisandu sinule lisakulusid, ent mina saan Amazonilt väikese tasu).

 • Beebivoodi külge kinnitatav organiseerija – (ostsime Zara Home-st) et saaks ka meie toas hoida öösel imetades vaja minevaid asju, nt imetamisel marlilapid, rinnapadjad vms. EDIT: ülivajalikuks osutunud! Panime sinna ka mähkimisega seotud asjad. Beebiriided laotasin lihtsalt võrevoodi servadele- sealt hea mugav neid öösel ja hommikul võtta.
 • MyHummy kaisukad – see oli kõige esimene asi, mida mõtlesin osta saades teada oma rasedusest, imiteerivad 5 eri “valge müra” hääli, mis parandavad lapse und ja mõjuvad rahustavalt (nt vihmasadu, merelained, tolmuimeja, südametoonidega lootevedelikus olemise heli), heli vaibub 60 minutiga, võimalik 12h režiim, kui beebi niheleb, siis hakkab jälle tööle. Suurem mõmmik voodisse ja väiksem kaisukas, nt vankrisse. Tellisin need siit: https://shop.myhummy.co.uk/. EDIT: hakkasin neid kasutama alles 2,5 elukuul (oleks võinud juba varem!), kui hakkasin aktiivselt last magama panema, varasemalt ta ise vajus alati süües unne. See pea oma meeldib mulle rohkem, kuna seda hea vankrisse panna ja vajadusel kaasa võtta, nt reisil olles.

IMG_7751 (1)

Veel mõtlen, kas peaks ostma ka beebitekile tekipüüri (olen vaadanud, aga pole meeldivat leidnud).

EDIT: hiljem ostsin lisaks beebi magamiskoti, sest beebidele meeldib, kui neid tihedalt kinni mähkida (tunne nagu oleks kõhus). Pluss siis nad ei ärka oma ehmatusrefleksi tõttu, nt keset und järsku lööb endale käega vastu nägu. Tavaline tekk oli liiga paks ja ajas higistama ning õhukesest tekist siples ta oma käed öö jooksul välja. Vastavalt magamistoa temperatuurile tuleb valida sobiva paksusega magamiskott – ostsime Nordbabyst MamajaPapase õhemat sorti magamiskoti (4-kuusele soovitatakse juba käed lahti olevat kotti- näeb välja nagu alt kinni kleit). Käed kinni variandid on beebidele.

VANNITAMINE

Mingisuguseid spetsiaalseid beebi pesuvahendeid ei kavatse kasutada, piisab veest.

 • Vannilina – Tokyo Disneylandist, kapuutsiga.img_6841.jpg
 • Lapsevann – IKEA-st. Ootab kuni beebi on suurem, sest esimesed 3-kuud on beebipoiss käinud meil alati suures vannis ja koos oma isaga (ma sünnitusjärgselt 2-kuud ei tohtinud).
 • Vannivee termomeeter – tähistustega, mis on beebile sobilik temperatuur. Jaaa!! Meie jaoks vajalik!! Kasutasime seda ka reisil olles, et hinnata basseinivee temperatuuri sobivust beebile!image-51qJFMYvTnL-20170120112649-594
 • Näpuhambahari – esimeste hammaste puhastamiseks ja igemete masseerimiseks

Lisaks ostsime ka erinevaid vannimänguasju, mida mees siis lapsele vannis olles näitab (või on need pigem talle endale lõbustuseks). Endal peab ju ka huvitav olema! 🙂

BEEBIGA RINGI LIIKUMISEKS

 • 460536_3_thb

  Ostsime turvahälli Cybex Cloud Q, musta värvi

  Turvaiste (-häll) autosse – kuigi saime esialgu turvahälli mehe õelt, siis selgus, et see ei vasta enam tänapäeva ohutusnõuetele. Turvatoolide maailm on ülimalt suur. Pärast seda kui olin 6h erinevate toolide ohutuse kohta uurinud ja erinevaid arvustusi lugenud olin täiesti segaduses, mistõttu otsustasin anda ülesanne tool valida hoopis mehele. Ülejärgmine päev olimegi juba poes ja ostsime uue Cybex Cloud Q turvahälli ning ka Isofix kinnituse sinna juurde. Eeliseks on siis sellel turvahällil see, et turvatestides on see üks oma valdkonna parimaid, tooli küljes on päikesekate ning tooli on võimalik lasta pikali juhuks kui beebi seal sees magama jääb. Enamik turvatoole on väga püstise asendiga isegi kui lasta max lamavasse asendisse (mistõttu peab jälgima, et kui beebi pea vajub ettepoole, et ta ikka hingata saaks).

 • cybex-balios-s-vankrikomplekt-rebel-red

  Ostsime sellise punast värvi Cybex Balios S-i

  lapsevanker – saime samuti mehe õelt, ent kuna ostsime uue turvahälli, siis selgus, et see sinna vankri raamile ei sobi ning ostsime ühe vankri juurde: Cybex Balios S-i. Selle käru eeliseks peaks siis olema see, et last saab vajadusel lamavasse asendisse panna ning suur korviosa sobib hästi toidupoodi minekuks. Sellele raamile saab kinnitada meie turvahälli. Linnatänavatele peaks sobima. Sellega hakkame jalutamas käima ning teine vanker jääb rõdule. EDIT: 4 kuu jooksul oleme vankriga jalutanud äkki kolm korda kui sedagi. Beebi magab kas (lutt suus) seisvas kärus rõdul või välja minnes on meil beebi olnud kas kandelinas või kandekotis. Siis on alati käed vabad ja saab toimetusi teha, lapsel ka hea olla oma vanema läheduses mitte üksi vankris. Vankri puuduseks on kitsas ja lühike korv ehk siis suurt kasvu beebile võib korv liigruttu kitsaks ja lühikeseks jääda.

 • lapsevankrisse magamisaseme alla pehmendus, peale tekike – ostsin need eri paksusega pehmed tekikesed Babycityst. EDIT: tekkidest pole kunagi küllalt! Ostsin veel 4 TULA tekki (imepehmed, ōhku läbilaskvad, soojad ja ilusad), mis leidsid juba sünnitusmajas kasutust. Beebi naha vastu tahad ju ikka panna selle kõige pehmama ja siidisema teki. Tula tekid ostsin siit. Vankrisse panime hoopis lambanaha.

IMG_7373

 • 498354237kandelina/-kott – raske valik, ent uurides nende mõlema kohta tundus mulle kandelina kasutusaeg pikem ja kokkuvõttes rohkem beebi ja kandja keha järgi sobitatav kui see on võimalik kandekotiga. Kuigi alguses väga pelgasin kandelina, sest äkki see sidumine on ikka liiga keeruline ja beebi jääb kuidagi lõdvalt kõhu ümber, siis nähes ja ise proovides lina sidumist armusin sellesse. Valituks osutus ülipehme PureBabyLove kandelina, värv Blue (palusin Villapai poel tellida purebabylove.com-is müügil olev jääsinise värvitooni). Villapaist kandelina ostes saab ka tasuta 30min õpetuse konsultatsiooni. Plaanin beebi panna kandelinasse kohe esimestel elupäevadel. EDIT: panime beebi kandelinasse 2.elupäeval ning kandsin teda ainult kandelinas kogu esimese elukuu. Kuna ta oli sündides pisike (2934g), siis ei olekski kandekott sobinud nii väikesele. 2.elukuu paiku ostsime veel TULA free-to-grow kandekoti, et ka mees saaks last rohkem kanda, nt reisil olles. Koti saab kiiremini selga minu arvates, aga mina olen linale truuks jäänud. Aga sidumine vajab harjutamist. Käisime Tallinna lapsekandmisüritusel (vt facebookist lapsekandmise grupist), et sidumisvõtted paika saada.
 • beebiasjade kott – koti valikul lähtusin eelkõige sellest, et see oleks välimuselt ilus ning et ka mehel sobiks selle kotiga käia. Valituks osutus Beebicenter Minimoes (Nordbaby) müügil olnud Babymel Robyn koti. Kotiga oli kaasas ka termokotike ning reisimähkimismatt juhuks kui ringi liigeldes vaja hoo pealt beebit mähkida. Meile meeldis see kott just seetõttu, et Sten soovis selga pandavat kotti, mina õlakotti ning selle koti puhul on kõik need ja rohkemgi viise kandmiseks. EDIT: vajalik, kogu aeg kasutuses!IMG_7753 (1)
 • Beebimonitor – ostsime VTech Baby BM 1000 (hind olid ca 50 eurot), saab kasutada, kui beebi rõdul või meie vanemate aias magab. Eks kasutades paistab, kas oleks pidanud ostma mõne uhkema mudeli. EDIT: oleks võinud osta ikka kaameraga variandi, sest emasüda tahab beebil kogu aeg silma peal hoida, aga ajab asja ära. Ostsime lõpuks ikkagi ka ööreziimiga videomonitori (Lollipop), et saaksin beebit öösel jälgida, kui ta oma toas magab. Kahetsen, et seda varem ei ostnud. Beebi läks meist varem magama ja siis kuni monitori saamiseni käisin teda kontrollimas, et ega pole telk vms näos, et kas ikka elus. Sedasi kõhtu kontrollimas käies mōnikord äratasin ta kogemata üles. Oleks olnud kohe videokaamera, siis see oleks võtnud muremõtted ära (see beebide äkksurma asi on esmaemale väga hirmutav!). Uus kaamera on Lollipop beebikaamera (hind oli ca 150 eurot) ja olen sellega ülirahul! Meie valisime rohelise, aga müüakse ka roosat ja sinist. (Tegu on affiliate lingiga, mingit lisatasu selle lingi kaudu ei lisandu)

81YiQxd2DRL._SX355_

41mfNGT7HhL

BEEBI TOITMINE

 • Imetamislapid – beebi suu pühkimiseks, kaitsmaks riideid toidu tagasiheite eest, EDIT: Alguses läks neid kogu aeg “mustaks” (küll imetades rinnad piimast tilguvad, küll laps oksendab või krooksutab mustmiljon korda jne) ja ei jõudnud need nii kiirelt pesta ja ära kuivada, kui oli vaja, mistõttu olime alguses ostnud 7tk, ent siis käis mees poes ja ostis 3tk juurde. Need kaelkirjak Sophie rätid olid küll kallimad, kui teised lapid, aga need NII pehmed, et alati eelistan neid teistele. IMG_7750 (1)
 • Rinnapadjad – kuuldavasti rinnad imetades nii mõnigi kord tilguvad veel edasi, selleks siis vajalikud rinnapadjad, väidetavalt parimad on Philips Aventi omad, ostsin ühekordsed (võimalik osta ka pestavaid). EDIT: Lemmikuks on Philips Aventi öö omad, sest need on suured ja isegi öösel niheledes ei nihku lootusetult rinnalt paigast. NUKi omad on ka väga suured ja head.

image-8710103556817_113459-20130221161423-268

 • Beebikaal – saime tasuta Steni väikese õe oma, firmalt Laica. Väidetavalt alguses on hea beebit kaaluda, et süda olleks rahul, et beebi ikkagi kaalus juurde võtab. EDIT: woww, ma ei kujuta elu ilma selleta ette. Enne lapse saamist tundus see suht mõttetu vidin, aga kaal annab ikka väga palju hingerahu ühele esmaemale! Eriti alguses, et kas beebi ikka kosub korralikult ja hiljem kui tissistreigi päevad, et kas ta juba kaotab nälja tõttu kaalu või lihtsalt saab kiiremini kõhu täis ja ei vaja enam nii palju toidukordi kui alguses. Pluss endal hea tunne, ei pea pereasti juures kaaludes üllatuma, et ups.. see kuu on mu laps näljas olnud.IMG_7792
 • Imetamispadi – pärast pikka kaalumist soetasin lõpuks pika imetamispadja variandi (BeebiCenter minimoest), mis on ka raseduse ajal alates ostmise päevast olnud igapäevaselt kasutuses nii istudes, magades kui mistahes asendis olles. EDIT: oli kasutuses pigem rasedana, aga leidnud alguses kasutust ka lapsega, nt. toetamaks kätt, kui vaja 1-3h järjest imetada.

  comfy-big-imetamispadi

  Juba raseduse ajal asendamatu, meie imetamispadi on kaelkirjakutega

 • Imetamiskleidid – kodust väljas diskreetseks imetamiseks, et ei peaks õues rinda paljaks võtma. Nii tumesinise kui ka sinise-valge triibulise imetamiskleidi ostsin Amazonist, valge-musta triibulise imetamiskleidi H&M netipoest (suuruste valik netipoest tellides oli paras analüütiline õudusunenägu, loodetavasti suurused sobivad). Enamik ilusaid imetamiskleite olid H&M netipoest ära müüdud, mitmes Tallinna H&M-i poes kohal käies oli imetamiskleitide valik ikka väga nadi. Imetamiskleidi suuruse valik on keeruline – soovitatakse valida raseduseelne suurus või üks nr suurem.
457c8-screenshot2014-06-06at2-29-45pm

Spetsiaalse imetamisriietusega pole rind imetades paljas

 • Imetamisrinnahoidjad  oluline, et rindade all tugev traatkaar ei suruks ja rinna saaks kergelt välja võtta. Hädavajalikud ka raseduse ajal, kuna emakas ulatub aina kõrgemale rindade alla. Ostsin 3 paari õhemaid (valge-hall komplekt H&M-st, roosa Amazonist) ja 3 paari paksemaid rinnahoidjaid (roosa-hall komplekt H&M-st ja sinine Amazonist). Viimasel puuduvad klõpsud, rinnaosa on veniv ja see võimaldab võtta kumbagi rinda eraldi välja. Kõik on rinna osas polsterdustega. Õhemad imetamisrinnahoidjad ostsin eelkõige kodus ja öösel kandmiseks, sest mul on öösel raske magada, kui rinnahoidja tihedalt ümber kere ja juhul kui keset ööd imetades piima peaks jääma tilkuma, siis saab imetamispadja panna rinnahoidjasse ja rinnahoidja väel magada. EDIT: ostsin veel imetamisrinnahoidjad juurde RelaxMom poest, sest vaja läheb ka toestusega imetamisrinnahoidjaid! Alguses pelgasin, et see kallis pood, aga kohapeal selgus, et täitsa mõistlikud hinnad (nt 20eurot rinnahoidjad)
 • Imetamistop (rinnahoidja ja top ühes)– ideaalne kodus olemiseks, et saaks kiiresti ja kergelt imetada. Samas olles õhukesed, siis nibud paistavad läbi pluusi. Kui on soov ka kodust väljas top-i kanda, siis oleks vajalik panna ikkagi rinnahoidja alla (ehk siis topelt trukid rinna välja võtmiseks – nii top-i kui ka rinnahoidja omad). Minu raseduseelne riiete suurus täitsa sobis. EDIT: nibud ei paista, kuna nibude ette lähevad ju rinnapadjad.
hmgoepprod

Imetamistop-id H&M-st

Veel mõtlen, kas osta: lutti (EDIT: ostsin lõpuks MAM firma oma, mis on ortodontide poolt soovitatud ning kasutama hakkasime ca 2.elukuul, lisaks ka lutikarp vajalik, kui ringi liigelda ja lutikett, sest jube tüütu, kui väljas olles otsustab beebi luti suust välja lükata), rinnapumpa (tundub hirmutav), õlad kaetud imetamispluusi (siiani pole poodidest ilusat leidnud).

Ülivajalik on ka endale meeldiv joogipudel ööseks, sest imetamine tekitab meeletu janu!!!

BEEBIAPTEEK – kuigi kõik beebid saavad sündides Apotheka ja Benu apteegist tasuta beebipakid, kus on kõiksugu beebile ja emale vajaminevat, siis kannatamatutena soetasime beebiapteegi karpi mõned baasasjad:

IMG_7478

 • D-vitamiini tilgad – EDIT: ostsime uue Rela tilgad (sisaldab häid baktereid) vt beebi ja gaasid postitust

 • Paratsetamooli küünlad (alla 10kg lapsele) firmalt Efferalgan – palaviku alandaja. EDIT: ülihea, kui need on kodus kohe vajadusel olemas!
 • Kontaktivaba termomeeter – palaviku ja/ või toatemperatuuri hindamiseks, ülimugav! Päris tihti tekkis tunne, et oi, beebi on liiga kuum, aga tegelikult oli kõik normis!!
 • Smecta – kõhuhädade korral
 • Humer – nohu korral füsioloogiline meresoola lahus, mis vedeldab sekreeti ja kergendab väljanuuskamist
 • Marlilapid, nt silmade puhastamiseks. EDIT: lisaks ostsime veel ka füsioloogilist lahust, sest beebil oli vaja puhastada alguses igapäevaselt naba ja silmi (pisaranäärmete ummistus on tavaline, sest need pole veel korralikult välja arenenud).
 • Bepanthen, geelina ja salvina (paksem, kuivema naha korral) – kergete nahakahjustuste korral, nt kui beebil pepu punane, rinnanimbud imetamisest valulikuks muutunud. EDIT: panin seda kreemi juba haiglas ennetavalt pärast iga imetamiskorda enda tissidele ja jälgisin, et beebi ampsaks tissi alati korralikult suhu, et oleks õige imetamisvõte (olin kuulnud hirmulugusid veristest nibudest). Ostsime neid veel juurde, sest igapäevaselt pärast iga mähkuvahetust paneme beebi pepule kreemi. Pigem ennetada, kui lohutada verise pepuga beebit.

Veel mõtlen, kas osta beebi nohu korral väidetavalt imet tegev Nosiboo ninaaspiraator, päris kallis teine – ca 150 eurot. EDIT: vaja läks ka esimese nohu korral Rhinomer tatipumpa..

MUU PÕNEV

 • Kleepsud minisünnipäevade ja tähtpäevade talletamiseks – kõige nunnumad kleepsudega märgikesed, mis olen hetkel müügil näinud, tähistamaks tähtpäevi või uusi arengusamme, tellisin need Kodult-Kodule netipoest. Erinevalt teistest taolistest on tegu kleepsudega ja usun, et neid on kergem beebi kõhule panna, kui otsida kohta ümber beebi pea, kuhu saaks fotojäädvustusel kaardi panna

  IMG_7480

 • Tegelustekk. Üks matt ja teine rippuvate mänguasjadega. EDIT: mõlemad osutunud ülivajalikuks! Tavalisel pehmel matil tegime võimlemist, roomamise harjutamist ning mänguasjadega matil beebi pigem vaatab rippuvaid mänguasju ja toimetab ise.

Veel mõtlen kas osta Babybjörn tooli (kui jah, siis pigem kasutatuna). EDIT: ei ostnud, tagantjärgi tarkusena oleks võinud osta korraliku beebikiige, milles beebi saab mänguasju vaadata pluss magada, ja lisaks oleks seal veel ka automaatne kiigutusrežiim. Väidetavalt selles ajaga kiirust vähendades õpivad beebid hästi ise uinuma.

EDIT: ostsime enne sünnitust koju ka sünnituspalli (eri kõrguses pallid – vastavalt enda pikkusele), mille üle olin pikal sünnitusel vägagi tänulik.

EDIT: mänguasjade valiku kohta lisan siia lingi ka ühe huvitava tasuta e-raamatu kohta.

ENDALE VAJAMINEV SÜNNITUSJÄRGSELT

 • Sünnitusjärgsed kõhtu korrigeerivad aluspüksid – füsioterapeut soovitas ühes rasedate loengus esimesed 2 kuud pärast sünnitust kanda, mistõttu ostsin BeebiCenter minimoest Carriwelli püksid (ostsin lõpuks number suurema, kuna raseduseelne S suurus tundus piinamisena). Väidetavalt peavadki need püksid väga tihedalt ümber olema. EDIT: kandsin esimesed 2 nädalat. Tekitas hea ja saleda tunde alguses ja kõik, mis sünnitusjärgselt naise enesetunnet parandab, on kulutust väärt!carriwell-post-birth-shapewear-panties
 • Sünnitusjärgsed sidemed, ühekordne pesu (osa haiglakotist)- ostsin Babiyblu internetilehelt.

EDIT: soovitan osta VÄGA palju ka tavasuuruses sidemeid, sest neid kulub pärast esmaste hiiglaslike sidemete kasutamist päris ohtralt (veritsus võib kesta 1 kuu).

Kokkuvõttes võib öelda, et enamik beebiga vajaminevast on meil juba soetatud ning jäänud on veel vaid mõned üksikud asjad (aega on tähtajani veel 2 kuud) – kõigepealt läbi mõelda, kas neid ikka on vaja ja siis teha mingisugune parim valik. Kõlab nagu tehtav plaan.

312_preparing_for_baby_arrival_740x400

Sellest, millise riietelisti beebile koostasin saab lugeda siit.

Üldiselt beebiks ettevalmistustest olen kirjutanud erinevaid postitusi siin: nt rasedus-ja beebiraamatutest, beebitoa loomisest jne.

Kui sa soovid aegsasti teada saada järgmistest postitustest, siis hakka Minuperspektiivi Facebooki lehe fänniks või kliki parema ääreriba üleval olevat nuppu “Jälgi” ja saad teated oma postkasti. 

3 replies

 1. Mina soovitaks osta rinnapumba, endal esimese lapsega sai soetatud elektriline Philips avent ja tõesti megahea ja kasutan ka seekord. Samuti füsioloogiline lahus beebi silmade puhastamiseks marlilapiga ning Multimam rinnakompressid, sest usu nibub jäävad alguses ikkamegavalusaks ja see on ainuke, mis kohe aitab. Hoida külmkapis. Samuti nibukreem Purelan.

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s