Beebituba (vol 2)

Oleme viimased nädalad Jaapani reisilt koju saabudes mehega nii öelda beebituba pununud. Millega ühed esimest korda vanemaks saavad püüdlikud noored ikka tegelevad kui mitte beebitoa sisustamisega. Eks inimesed on erinevad, aga meile meeldib, kui asjad on varakult tehtud. Olen elanud kodus, kus kunagi toad lõplikult ei valminud ning seetõttu on lust elada koos mehega, kes aitab viia asjad lõpuni viimse detailini. Minu algses visioonis oli beebituba džungli teemaline, pigem roheliste värvitoonidega. Lõpptulemusega oleme väga rahul.

Mööbel. Nagu juba kirjutasin, siis kõige esimene ost meie beebi jaoks oli beebimööbel (https://minuperspektiiv.wordpress.com/2018/03/17/beebituba-ja-asjad/), mille ostsime endale firmast nimega Meblik. Mööbli tellimine võttis aega ca 1 kuu. Steni sõnul olid mööbli kokkupaneku juhised võrreldes IKEA mööbli panekuga väga keerulised, ent osavate kätega sai ta mööbli ühe pika õhtu-ööga kokku. EDIT: imeilusad lastetoa asjad müügil ka siin.

IMG_7510

Imetamistool. Pinterestist  beebitoa pilte vaadates jäi mulle silma, et kõikjal tubades on tugitool. Alguses olin kahe vahel, et kas seda ikka on vaja. Samas kujutasin ennast seal istudes ette beebile süüa andmas, beebi mängimist jälgimas ning kunagi lapse voodi kõrval istudes unejuttu lugemas. Stenile see mõte meeldis ning peagi olimegi Järve keskuse Aatriumi mööblipoes ning proovisime eri pehmusega tugitoole. Tugitooli peamisteks kriteeriumiteks oli, et seal oleks pehme istuda (tehakse väga palju kõvasid tugitoole!), et see poleks väga suur (meil pole toas nii palju ruumi), et käetoed oleksid natuke laiemad (parem toetada asju ja ennast) ja et hind poleks liiga kallis (tegu on ikkagi ju vaid tooliga!). Ega valik väga suur ei olnud, ent rahulik hall toon tundus meie värvikirevasse džungli beebituppa sobivat. Nüüd tundub tugitooli olemasolu beebitoas lausa hädavajalik. Hea on minna sinna tuppa, maha istuda ja beebimõtteid mõelda. Ühesõnaga väga vajalik ost.

IMG_7513

Vaip. Vaiba ost oli üks keerulisemaid. Alguses plaanisime osta lastepärase vaiba, mis oleks mõnus pehme ning ilusate looma piltidega. Vaadates läbi kõik vaipu müüvad internetipoed ning käies läbi kõik suuremad vaibapoed Tallinnas, jõudsime tõdemuseni, et selliseid lastepäraseid vaipasid lihtsalt ei tehta nagu meile meeldiks. Enamik olid ebameeldiva karedusega, koledate loomadega ning nägid väga ebakvaliteetsed välja. Seetõttu seadsime pilgud jälle selle Eesti vaibategija poole, kellelt oleme ostnud koju ka kõik oma muud vaibad – Narma. Nende vaibad on pehmed, kergesti puhastatavad ja kui ühest vaibapoolest tüdineda, siis teisel pool on teistsugune muster. Hall toon sobitus tugitooliga.

Kardinad. Kuna väärtustame mehega kvaliteetset und, siis olime kohe otsusel, et magamistoas peab kardinaks olema pimendav ruloo ehk siis black-out. Nagu teistega kodu ruloode puhul tellisime sellegi Sunorekist. Pimendavate ruloode värvivalik pole väga suur ning seetõttu oli rohelise ruloo valik üpris kerge. Asjatundjatena palusime ruloo raskuse tüki servad kinni õmmelda, sest on jube tüütu, kui ühel hetkel see raskusena mõjuv tükk rulood alla lastes hakkab ühest otsast välja ronima.

Lambid. Valgustusega tegeles Sten, valides ja ostes lambid Soome IKEA-st. Kauba tõi meile koju kätte transpordi firma nimega IKEAST. Oleme ka varem korduvalt nendega IKEA-st kaupa tellinud ja alati on olnud väga kiire ja professionaalne teenus. Lampideks on siis laes olev eri loomade piltidega lamp ning kolm väikest käe vajutusel aktiveeruvat lampi, mis loovad parajalt hämara valguse – kaks siilikest ja üks rebane (lillepoti kõrval). EDIT: selgus, et need IKEA lambid pole väga head, mistõttu ostis Sten lõpuks uued loomakujulised lambid, mille valgustugevust saab reguleerida.

Lill. Loomulikult peab igas toas olema ka üks taim. Rohelisele toele kohaselt valis Sten kõigepealt IKEA-st rohelise poti. Steni taime valiku kriteeriumiks oli, et see oleks piisavalt kergesti hooldatav, kuna kõik eksootilised taimed on Sten suutnud võib-olla liigse kastmisega ära suretada. Minu kriteeriumiks oli, et taim oleks põnev. Kahepeale leidsimegi Bauhausist pehmete vetika moodi lehtedega väikse taime, mis Steni ostetud potti ära mahtus.

Seinad. Tapeete poes vaadates ei jõudnud me Steniga konsensusele: tema tahtis värvikirevat tapeeti ja mina tema sõnul “igavat”. Lihtsalt seina roheliseks võõpamine tundus ka kuidagi igav. Siis leidis Sten laheda internetipoe  (http://stencilit.co/et/), kust ostsime kaks šablooni – ühe taimede ja ühe loomade mustriga. Šabloonid postiga kätte saades lõikasime kõik tükid eraldi ning suundusime Bauhausi värvi, rullikute, värviteibi jms järele. Kõigepealt ostsime poest värvinäidised, siis läksime koju, proovisime neid näidiseid sobitada oma seina ja mööbliga ning seejärel poodi värvide järele. Kleepisime šabloonid seinale ning hakkasime värvima, vahepeal šabloone seinal edasi tõstes. Alguses oli mul plaan värvida iga leht vaheldumisi hele-ja tumerohelisega, aga pintsliga värvides ei jäänud väga ilus ning siis tegime ikkagi rullikuga iga lehe ühte värvi. Tore oli mehega koos seina värvida. Minu arvates tuli igati unikaalne ja lahe sein.

IMG_7411IMG_7412

Nipsasjad. Pürgikasti tellisime IKEA-st. Beebi meditsiinitarvete karbi ostsime Bauhausist. Kappidesse sisude organiseerijaid käisime otsimas mitmes poes, ent väga häid ei leinud ning IKEA-st ka head karbid otsas. Neid veel otsime. EDIT: kui poiss oli 5 kuune, siis ostsime ikkagi sellise prügikasti, mis kiletab kakase mähkme korralikult ära, sest lisatoitu andes hakkab beebi kaka haisema ja iga päev prügi ju välja ei vii.

IMG_7512

Beebivoodi. Nagu kirjutasin, siis beebivoodi paneme oma voodi kõrvale, ent hetkel on see beebitoas. Kookose-tatramadratsi ostsime koos võrevoodiga Meblikust. Veekindlad kummiga B-sensible voodilinad (2tk – üks valge ja teine beež) ostsime Beebicenter Minimoodist. Sealt ostsime ka voodipehmenduse, teki ning pakiga oli kaasas ka padjapüür (beebidele patja pole vaja, aga see püür nii mõnus pehme, et ma vist paneks selle beebile küll pea alla, EDIT: ei pannud, ohutus ennekõike!).  Muusikaga voodikaruselli puhul oli minu tingimuseks, et see ei tohi olla liiga põnev, et beebi ikka uinuks, mistõttu sobisid hallivärvilised nunnud loomad ideaalselt.

IMG_7514

fehn-voodikarusell-muusikaga-australiaVot sellise beebitoa punumise lainel on kulgenud minu varsti lõppema hakkav II rasedustrimester. 🙂

 

 

 

 

About the author

Jäta kommentaar