Väikemehe teise eluaasta sünnipäev

Kuigi Väikemehe sünnipäev oli kuu aega tagasi, siis sekeldused blogi üleviimisega ühest keskkonnast teise sundisid seda sünnipäeva teemalist postitust ootele. Aga siin see nüüd on! Väikemehe teine sünnipäev. 🙂

Erinevalt Väikemehe uhkest kolm päeva kestnud esimese eluaasta sünnipäevast vōtsime seekord asja ette tagasihoidlikumalt.

Õige päev

Õige sünnipäeva päev sattus olema tööpäeval ning kuna meil oli soov pidada pidu hommikul, mis külalistele poleks sobinud, siis oligi Väikemehe sünnipäev selline perepäev. 🙂

Hommikul laulsime sünnipäeva laulu, Väikemees sai demonstreerida oma küünlapuhumise oskust, süüa kooki ning uudistada oma kingitusi.

45243443-81B1-48A0-88DC-91D33190B58C

Seejärel mängis ta dinosaurustega, sest meil oli parasjagu käsil dinosauruste teemaline koduõpe ning seejärel suundusime Mängu Saare mängutuppa. Seal on hästi tore. 😉 Saab sisse e-uksekoodiga ja tegevust jagub tundideks.

Lõunat sõime seal lähedal Telliskivis asuvas La Tabla-s. Mehhiko toidud pole Väikemehe lemmikud, ent kuna seal on mängunurk, siis see koht talle väga meeldib.

Pärast lõunauinakut käisime üle pika aja Mustamäe Elamusspa-s, mis on meie epre üks lemmik spa-sid.

Meie kingitused

Kunagi tundus mulle mehe peret vaadates veider, et isa ja ema teevad lapsele eri kingid, ent nüüd olles ise lapsevanem on see kuidagi väga loogiline. 🤔

Kingiks sai ta mehe käest Duplo legosid, tasakaaluratta ja mänguväljaku. Viimased kaks oli ta juba varem kätte saanud.

Minu käest sai ta kingiks paar uut raamatut, Muumide väikesed tegelaskujud, Urri kaisuka, kolli õhupalli ja Muumi küpsised. Lemmikuks olid küpsised! 😂

Sünnipäevapidu

Külalistega tegime sünnipäeva tähistamise nädalavahetusel Tallinna suurimas mängutoas Imelisel mängumaal, mis asub natuke Rocca Al Mare-st edasi.

See osutus valituks, sest

1) seal on palju ruumi aga samas privaatne,

2) hea valik tegevust väga erinevas vanuses lastele, nt tegevust leidus kõigile mu õvedele vanuses 8-14. Aga samas ka Väikemees ja tema sõbrad vanuses 1-4 leidsid palju mängimise võimalusi: batuut, kööginurk, pallimerega liumägi, autod, rongid, nukud jpm.

Pidu algas kell 10 ja lõppes kell 13. Selline hommikune sünnipäev on minu arvates selles eas väga mõnus! Lapsed on värsked ja hommikuga saabki peo tehtud.

Eks see õhtul toidu valmistamine ja hommikul asjade kaasa pakkimine aja peale natuke pingelised olid. Lisaks unustasime tordid maha, mistõttu käis Sten neil peo ajal kodus järgi. Ohh.. seda rasedusega kaasnevat hajevil olemist!

Peo teemaks olid muumid. Seda seetõttu, et nad olid Steniga just mitu kuud vaadanud iga päev pärast lõunaunest ärkamist koos ca 20 minutit muumisid. Mitte neid uusi osasid vaid just dvd-de pealt neid headusest pakatavaid ja aeglase jutuga vanakooli muumisid. Kokku vaatasid nad nende kuude jooksul 80 osa.

Peo värvideks olid sinine ja punane.

Magusaks olin teinud martsipani kattega pashad (retsept siin), millele õde mul eelneval õhtul joonistas peale Muumidest tegelased:

See küünal tekitas elevust:
947BAF5B-8A33-4F2B-808A-014F04DD17D0

Lisaks oli ka jäätis, sest no.. lastele maitseb jäätis.

024ACE2E-D3AF-46A6-9589-8D5E591E2E79

Tellisin ka vegan šokolaadi kringli, aga see oli liiga kuiv ja vähe magus. 🤷‍♀️ See eest pesto-juustu vegan kringel oli väga maitsev (tellisin Kohvikust Kringel).

Soolase toiduna olid veel laual:

  • mitmesugused puuviljad (arbuus, maasikad, murelid),
  • kreveti-munavõi-leivakorvid,
  • lihavaba kartulisalat
  • pirni-sinihallitusjuust pirukad.

Olime ka teinud Steni lemmikuid vegan wrappe tofu, toorjuustu ja paprikaga, aga need olid ööga seistes imelikuks muutunud ja kahjuks neid me pakkuda ei saanudki. Siiski tundus, et kõhud said kõigil täis.

Nagu ikka oli suurtele ka viktoriin, kus olid kõiksugu Väikemehega seotud küsimused alates faktiküsimustest (aastaga lisandunud kasv, kaal, hammaste arv, unetundide hulk) kuni lemmik toitude ja raamatuteni.

Enamikele külalistele olin andnud ka kingisoovitused, ent oli ka üllatuskinke. Enim meeldis Väikemehele kingiks saadud suur auto. 😁

Kinke kohapeal me avada ei jõudnud. Pealegi oleksid need muidu läinud mängutoa mänguasjadega segamini.

Väikemees sai kingiks soovitud korvpalli viskamise korvi, mitmeid lauamänge, veel duplo legosid (osad sai kätte alles beebi sündides, et liiga palju uut poleks korraga), Muumide kaisukaid, Muumide raamatu ja masinatega 2-4 tükilisi puslesid.

Kingiks saadud lauamängud:

Väikemees jäi pidustustega väga rahule. Lemmikuks olid tal kindlasti küünalde puhumine, põnevad mängutoas olnud autod ning palju mängukaaslasi. 🙂

Ohh.. seda väikest asjalikku rõõmurulli küll!

Kui soovid teada saada järgmistest postitustest, siis kliki allolevat nuppu “Jälgi” ja saad teated oma postkasti.

Võid ka panna Minuperspektiivi Facebooki lehele jälgimise, ent siis oleks vajalik ka lisaklõps: Following- See First (Jälgin – Kuva Esimesena). See tähendab, et kui midagi lehele postitan, siis ei lähe see sulle kui jälgijale uudisvoos kaduma.

About the author

Comments

  1. Väga vahva teema, mulle endale meeldivad ka muumid väga, siit ka küsimus – kust neid vanakooli muumisid vaadata saab? 🙂

    1. Hei! Me laenutasime osa Muumide DVD-sid Tartu raamatukogust ning teised saime oma vanemate kodudest. 😉

Jäta kommentaar