Sünnitusjärgselt kodus vormi: Bodyboss, palun mulle six-pack

Kuu aega tagasi, sõbrapäeval, nägin ma Instagramis Bodybossi reklaamvideot, kus ülimalt trimmis kehaga naine tegi igasugu harjutusi oma keharaskusega. Reklaam oli ahvatlev: ideaalkeha saamiseks tuleb teha Bodybossi kava järgi trenni vaid 24 minutit 3 korda nädalas 12 nädalat järjest. 

Enne millegi ostmist tavaliselt alati hästi pikalt analüüsin, kas ikka on mul seda vaja, aga see tundus olevat täpselt see, mida vajan. Lugesin läbi ühe arvustuse, uurisin Bodybossi kodulehte ja juba olingi sooritanud makse programmiga liitumiseks. 

C9FBCF10-54A7-4EA1-A88A-78C013DDD1C3

Olen alati oma kehaga rahul olnud, aga rasedusjärgselt peeglisse vaadates ei olnud mu keha selline nagu varem. Ma pole kunagi olnud musklis, aga see, KUI palju mul rasedusega reite tagakülgedele tselluliiti tekkis ja KUI pehmeks mu kõht muutus, oli ikka fenomenaalne. Uskuge või mitte, aga ka kõhnal inimesel võib olla tselluliit. Muidugi enamik sellest tselluliidist ja “punu” pehmusest oli 7-kuud imetamisega ära kadunud, aga peeglisse vaadates ei vaadanud mulle vastu midagi suurepärast. Eks inimeste ootused enda kehale on erinevad ja ma ei kritiseeri kellegi eluvalikuid, eks see ole enesetunde küsimus, aga mina tundsin, et minul on aeg muutuseks. On aeg vormi saada!

Olin proovinud viimased kuu aega ise kodus trenni teha. Iga päev olin teinud kõhulihaseid, 27 tükki, aga tulemust ei mingit. Kodust välja trennisaali minek on keeruline, sest nii sinna minek kui ka tulek võtab omajagu aega; ema ja beebi trennid on täpselt Väikemehe une aegadel ja virila lapsega trennis olla on mõttetu; kui Sten hoiaks last, siis tuleb jälle arvestada Steni kooli-ja koosolekute graafikutega, mis on kogu aeg muutumises ning lõpetuseks on mulle meeldivad trennid just täpselt sellistel aegadel, mida on võimatu Väikemehe une-ja Steni vabade aegadega klapitada. Seetõttu olingi jõudnud järeldusele, et ainus võimalus taastada oma kõhu “endine” tihedus, on teha trenni kodus. Aga ennast füüsiliselt üle piiride sundida on minu jaoks (võimatult) raske. Olen inimene, kes vajab, et treener juhendaks. Mul on tõsine austus inimeste suhtes, kes suudavad kodus mingusuguse enda “kava” järgi nii palju pingutada, et higi voolaks ja hiljem kõik kohad oleksid valusad. Eks alati on võimalik youtube-st treeninguid otsida, aga … ma ei viitsi. Mul pole aega ega tahtmist. Nii mugav, kui kõik ette ja taha ära tehakse. Lihtsalt vajuta ekraanil video tööle ja jälle üks uute ja huvitavate harjutuste trenn võibki alata.

Mulle meeldib, et kõik on väga läbi mõeldud, lollikindel. Teed raamatu lahti ja siis on välja toodud, mida, kui kaua ja kuidas täpselt iga päev tegema pead. Bodyboss soovitab teha trenni viis korda nädalas (ega ma mingiks kulturistiks saada ei taha! :D), ent Bodybossi intensiivne trennikava hõlmab vaid kolme päeva nädalas: E, K ja R.  T ja N on soovituslik teha kardio treeninguid. Nädalavahetused on trennivabad. Kuna mina soovisin keskenduda mitte kaalu langetamisele, vaid tõesti vaid keha vormimisele, siis otsustasin, et teen tõesti vaid selle E, K ja R treeningud. 

Bodyboss lubas, et kui ma pole kaks nädalat programmi proovides rahul ja ei näe tulemusi, saan raha tagasi. Tegu on siis kõrge intensiivsusega intervall treeninguga, kus kasutatakse enda keharaskust ning seda on võimalik teha kus iganes kohas – kodus, reisil.  Mõnikord on läinud vaja raskusi, aga 1-2kg kaaluvat kahte eset pole just väga keeruline kodus leida – ma kasutasin Steni klaasmune, aga on ette tulnud ka kookospiima pakkidega harjutuste tegemist. Põhiprogramm kestab 12 nädalat, ent kui oled nõrk, vormist väljas, üle-või alakaalus, viimase aasta jooksul sünnitanud, siis on soovituslik läbida eelnevalt 4 nädalane eelprogramm. Eelprogrammi harjutused on üldfüüsilist parandavad, ent põhiprogrammi treeningud on suunatud juba konkreetsele keha piirkondadele. Harjutused on sedasi koostatud, et iga nädalaga läheb trenn raskemaks – rohkem seeriaid ja raskemad harjutused.

Võimalik on ka jälgida toitumisplaani, aga see on pigem selline vabatahtlik. Retsepti raamatud on tõesti väga ilusate toidupiltidega ning mingeid erilisi toidupiiranguid ma ei täheldanud. Kuna toitume enda meelest niigi tervislikult, siis toitumisega ma hullu panema ei hakka. Ise jäätise tegemine tundus mulle muidugi ahvatlev, sest piimatoodete ja munavabalt toitudes on hea kui vahelduseks ka midagi magusat saab. Kahjuks on raamatud inglise keelsed ning ma ei tea, kuidas teistega on, aga minul on inglise keelseid retsepte väga raske lugeda, palju võõraid mõisteid. Seepärast arvan, et kui tahta teha trenni kaalulangetuse eesmärgil, siis toidukava koostamisel on mõistlikum lisaks liituda eesti keelse Fitlapiga. 🙂

IMG_2013
Retsepti raamatud – palju ilusaid pilte ja tervislikke retsepte

Kuna tegu oli sõbrapäevaga, siis oli käimas 20% allahindlus ning 60 euro eest sain online kui ka füüsilise treeningraamatu, lisaks ka retseptiraamatud. Arvestades spordiklubide kuutasusid pole see minu arvates üldse kallis, sest selle eest saab põhimõtteliselt neli kuud treeninguid. Võib panna tööle timeri ja siis teha raamatu järgi etteantud harjutused või online versioonis teha video järgi koos treeneriga. Kuna Bodybossi puhul on oluline treeningu intensiivsus ehk siis saada pulss üles. Isegi, kui etteantud 7-minutilise trennitsükli jooksul ei jõua kõiki 7-harjutust teha nii palju kordi, kui on soovituslik või nii nagu ette on nähtud, siis tuleb anda endast parim. Vajadusel teha kätekõverdusi põlvedel või 40 kätekõverduse asemel 30. Mida tugevamaks sain, seda korralikumalt jõudsin harjutusi teha.

Mina alustasin kõigepealt kuu aega kestva eeltreeninguga, sest põhiprogrammiga algust tehes oleksin oma kehva vormi juures kohe otsad andnud. Esimesed trennid eelprogrammiski olid minu jaoks kohutavalt rasked, ma reaalselt karjusin ja nutsin. See oli NII raske! Kuigi tegin korralikult venitusi, siis kõik kohad jäid pärast trenni valusaks, aga nagu programm lubab, siis pärast kahte nädalat ehk siis kuute trenni tundsin ennast juba päris tugevana. Täitsa kohe ootasin trennipäevi. Tegin endale sellise reegli, et kui mingil põhjusel õigel päeval trenni teha ei jõua (sünnipäevad, haigus vms), siis pean trenni järgi tegema järgmisel päeval. Siiani toimib. Minu enne ja pärast eeltreeningut (4 nädalase vahega):

Ma arvan, et programmi suurim pluss ongi see, et kuigi on rõvedalt raske, siis kestab iga trenn nii lühikest aega, et selle aja pean ma küll vastu. Kuigi reklaam ütleb, et trenniks kulub vaid 24 minutit, siis reaalsuses nädalate möödudes trenni kestvus pikeneb, kuna kõiki harjutusi tuleb näiteks kahe intervalli asemel teha juba kolm korda. Positiivne on veel ka see, et erinevatel päevadel on erinevad harjutused ja see muudab trenni vaheldusrikkaks. Vähemalt ei ole kogu aeg üks ja seesama. Lisaks on väga suur toetus Facebooki Bodybossi tugigrupi poolt, kus iga päev jagatakse oma treeningtulemusi, imelisi muutumisi, kiidetakse ja innustatakse inimesi mitte alla andma. See tõesti motiveerib ja aitab ma-täna-ei-viitsi-pingutada-päeval taas järjele saada. 

Sellel nädalal tegin algust põhiprogrammiga. Olin päris närvis kohe, sest mõtlema hakates on need harjutuste seeriad ikka päris eemale peletavad: 90 kätekõverdust, 90 kõhulihast; 120 välja astet, 120 kosmonauti jne. Miks küll vormi saamine nii pagana valus ja raske peab olema?! Olen avastanud, et mõelda ei tohi, tuleb lihtsalt trenn ära teha ja tulemust nautida. Aga üritan vastu pidada ja ehk pärast põhiprogrammi läbimist, 12 nädala pärast, saan oma elu parimat vormi demonstreerida nii nagu Bodyboss mulle lubas. 🙂

IMG_2014

Kuidas te sünnitusjärgselt jälle vormi olete saanud? Kas kodus ise treenides või treeningsaalis käies?

 

Kui soovid aegsasti teada saada järgmistest postitustest, siis hakka Minuperspektiivi Facebooki lehe fänniks või kliki parema ääreriba üleval olevat nuppu “Jälgi” ja saad teated oma postkasti. 

About the author

Jäta kommentaar